Koulutusvastaavat

Katso tarkemmat yhteystiedot ja vastuualueet

Tutustu tarkemmin koulutuksista vastaaviin henkilöihin


NEUVOTTELU- JA VIESTINTÄTAIDOT

Emma Nordback, koulutuspäällikkö, työnohjaaja
(Neuvottelutaidot, työyhteisöjen vuorovaikutustaidot, esiintyminen ja vaikuttaminen, mediataidot, kirjallinen viestintä)
040 745 7609, emma.nordback@aktiivi-instituutti.fi

Katja Joutsijoki, koulutuspäällikkö
(Vuorovaikutus- ja esiintymistaidot)
050 411 0112, katja.joutsijoki@aktiivi-instituutti.fi


TYÖHYVINVOINTI

Katja Joutsijoki, koulutuspäällikkö
050 411 0112, katja.joutsijoki@aktiivi-instituutti.fi


TYÖOIKEUS

Rikhard Zitting, koulutusjohtaja
050 327 8838, rikhard.zitting@aktiivi-instituutti.fi
Tutustu tarkemmin


TYÖSUOJELU

Leo Junno, koulutuspäällikkö
050 341 8068, leo.junno@aktiivi-instituutti.fi
Tutustu tarkemmin


AVOIMEN YLIOPISTON OPINNOT

Anne Hirvonen, koulutusjohtaja
050 470 1525, anne.hirvonen@helao.fi

Marita Parkkonen, koulutussuunnittelija
050 477 3866, marita.parkkonen@helao.fi
Tutustu tarkemmin

Kysymyksiin oppiaineen sisällöstä vastaa opinnot järjestävä yliopisto.

Tentteihin ja tenttituloksiin liittyvissä asioissa voit ottaa yhteyttä Helsingin aikuisopiston toimistoon,
09 41 500 300, toimisto@helao.fi

Rekisteröitymiseen, Moodleen ja verkko-opintojen etenemiseen liittyvissä kysymyksissä voit ottaa yhteyttä opinnot järjestävään avoimeen yliopistoon ja siellä oman oppiaineen opintosihteeriin tai koulutussuunnittelijaan.


KIELET

Sirpa Rönkkö, koulutusjohtaja
(Kielet, maahanmuuttajakoulutus)
09 41 500 332, sirpa.ronkko@helao.fi