Koulutusvastaavat

Katso tarkemmat yhteystiedot ja vastuualueet

Tutustu tarkemmin koulutuksista vastaaviin henkilöihin

TYÖLAINSÄÄDÄNTÖ JA TYÖELÄMÄTAIDOT

Rikhard Zitting, koulutusjohtaja, vararehtori
(Työlainsäädäntö)
050 327 8838, rikhard.zitting@aktiivi-instituutti.fi
Tutustu tarkemmin

Jari Lindqvist, hankepäällikkö
(Hankesuunnittelu)
040 761 5497, jari.lindqvist@aktiivi-instituutti.fi


TYÖSUOJELU JA TYÖHYVINVOINTI

Leo Junno, kouluttaja
(Työsuojelu ja työhyvinvointi)
050 341 8068, leo.junno@aktiivi-instituutti.fi
Tutustu tarkemmin

Jari Tuomainen, asiantuntija
(Työhyvinvointi)
050 467 8770, jari.tuomainen@aktiivi-instituutti.fi

HYVINVOINTI

Anne Leinonen, koulutusjohtaja
(Hyvinvointi ja taide)
045 859 1158, anne.leinonen@helao.fi


NEUVOTTELU- JA VIESTINTÄTAIDOT

Anne Hirvonen, koulutusjohtaja
(Viestintä)
050 590 7184, anne.hirvonen@helao.fi
Tutustu tarkemmin

Katja Joutsijoki, kouluttaja
(Neuvottelutaidot, työyhteisöjen vuorovaikutustaidot, esiintyminen ja vaikuttaminen, mediataidot, viestintä)
050 411 0112, katja.joutsijoki@aktiivi-instituutti.fi

Emma Nordback, koulutuspäällikkö, työnohjaaja STOry (opintovapaalla)
(Neuvottelutaidot, työyhteisöjen vuorovaikutustaidot, esiintyminen ja vaikuttaminen, mediataidot, kirjallinen viestintä)
040 745 7609, emma.nordback@aktiivi-instituutti.fi

Sari Ruottinen, kouluttaja
(Vuorovaikutus- ja neuvottelutaidot)
050 464 6363, sari.ruottinen@aktiivi-instituutti.fi
Tutustu tarkemmin

Johanna Torasvirta, suunnittelijaopettaja
(Liikunta, tanssi, impro)
045 859 1186, johanna.torasvirta@helao.fi


AVOIMEN YLIOPISTON OPINNOT

Marita Parkkonen, koulutussuunnittelija
050 477 3866, marita.parkkonen@helao.fi
Tutustu tarkemmin

Kysymyksiin oppiaineen sisällöstä vastaa opinnot järjestävä yliopisto.

Tentteihin ja tenttituloksiin liittyvissä asioissa voit ottaa yhteyttä Helsingin aikuisopiston toimistoon,
09 41 500 300, toimisto@helao.fi

Rekisteröitymiseen, Moodleen ja verkko-opintojen etenemiseen liittyvissä kysymyksissä voit ottaa yhteyttä opinnot järjestävään avoimeen yliopistoon ja siellä oman oppiaineen opintosihteeriin tai koulutussuunnittelijaan.


KIELET

Sirpa Rönkkö, koulutusjohtaja
(Kielet, maahanmuuttajakoulutus)
09 41 500 332, sirpa.ronkko@helao.fi